Facebook

Naprawa pralek

Zadzwoń – Naprawa pralek tel. 666222406
Magazyn wewnętrzny
ul. św. Wincentego 110

Warszawa
  Targówek   Bródno
  Zacisze   Białołęka

Naprawa Pralek Targówek - tel. 666 222 406, BOSCH...bezpiecznik...SIEMENS ...zwarcie...SAMSUNG...nie wypompowuje...ELECTROLUX...nie grzeje...LG

BOSCH SIEMENS LG CANDY AEG ELECTROLUX
SAMSUNG BEKO WHIRLPOOL INDESIT AMICA

ZAKUP I EKSPLOATACJA PRALKI – PORADY EKSPERTA

Często się zdarza w Warszawa Targówek, Białołęka, Bródno, że użytkownicy pralki są z niej niezadowoleni. Powodem tego jest brak podstawowej wiedzy na temat funkcjonowania pralek. W niniejszym tekście chciałbym udzielić kilku wskazówek opierając się na swoim 25-letnim doświadczeniu w naprawa pralek Warszawa.

Wybór pralki

Zauważyłem, że Klienci nie mają jeszcze zaufania do pralek koreańskich firm Samsung i LG. Uważam, że nie są one gorsze od włoskich i posiadają autoryzowany serwis napraw pralek Warszawa. Wybierając nową pralkę nie należy się kierować jej wyglądem, ponieważ najładniejsze są pralki włoskie, ale lepsze - (może brzydsze) są pralki niemieckie Bosch i Siemens.

Pralki ładowane od góry

Czasem zdarza się, że użytkownik pralki z niższej półki np. Indesit włoskiej firmy Merloni, jest bardziej zadowolony ze swojej pralki, niż użytkownik niemieckiej pralki Bosch. Wszystko zależy od wiedzy użytkownika. Pierwsza zasada, to unikać zakupu pralek ładowanych od góry na Białołęka. Ich największym mankamentem (głównie Whirlpool), jest otwierający się bęben w czasie prania. Blokuje się w takim położeniu, że nie można wyjąć prania, które do czasu przyjścia technika zaśmierdnie. Oprócz tego zniszczeniu ulega grzałka i jej mocowanie, oraz pasek napędowy. Pomimo, że kupiona w Warszawa Targówek pralka jest na gwarancji, to nie jest ona honorowana w Targówek, ponieważ awaria nastąpiła z winy użytkownika, który nie domknął klapek bębna. Niejednokrotnie po takiej awarii - np. w pralce Electrolux wymiana bębna jest tak droga i wymaga czekania na jego sprowadzenie, że użytkownik decyduje się na zakup nowej pralki. Drugi mankament tego typu pralek, to wielki zasobnik proszku w klapie, który ulega zakamienieniu i klapa jest tak ciężka, że sama się zamyka przy wkładaniu bielizny. Ponieważ zasobnik jest plastikowy, to nie można go odkamienić.

Pralki ładowane z przodu

Natomiast co do pralek ładowanych z przodu, należy wystrzegać się pralek cienkich (głębokość poniżej 44cm). Na os. Bródno dominują pralki Candy GOY i EVO. Po pierwsze z powodu małego rozstawu nóżek są niestabilne na wirowaniu. Ponieważ są płytkie, to mają krótką szufladkę na proszek i w czasie pobierania wody, wychlapuje się ona na podłogę. Posiadają bardzo wąski pasek napędowy, który pęka. Ponieważ pralki te mają małe gabaryty, to wszystkie elementy w niej są tak ściśnięte, że trą się i uderzają o siebie powodując usterki. Tak małe pralki jest dużo trudniej naprawić, ponieważ nie można do niej wcisnąć ręki, dlatego cena naprawy jest zazwyczaj dużo wyższa niż w pralce dużej. Dobra pralka musi być głęboka (64 cm) i ciężka tak jak np. Miele - cena jej w Warszawa to 3600 zł. Najpłytsza pralka powinna posiadać minimum 45 cm głębokości, tak jak w pralkach Bosch. Dzięki temu naprawa tej pralki jest prosta.

Należy unikać tanich (poniżej 1500zł) pralek z promocji np. Beko tureckiej firmy Arcelik. Po pierwszej burzy w Warszawa Zacisze przepala się elektroniczny programator. Nie ma sensu wymieniać tego programatora, ponieważ wiadomo, że wytrzyma tylko do następnej burzy.

Umiejscowienie pralki

W Warszawa Targówek należy wystrzegać się pralek do zabudowy np. Hotpoint-Ariston firmy Merloni. W tym wypadku do ceny jej naprawy należy dodatkowo doliczyć koszt wydostania i spowrotem zamontowania w zabudowie. Pralka powinna stać w takim miejscu w łazience, żeby można ją było łatwo wydostać, bez demontażu muszli sedesowej lub umywalki. Na pewno ułatwi to naprawę pralek Warszawa.

Osad lub zapach pleśni

Dużym problemem we współczesnych pralkach na Warszawa Targówek, jest tworzący się w szufladce na proszek i w fartuchu śmierdzący, czarny osad pleśni. Często spotykam się z tym w pralce Amica na terenie Warszawa Białołęka. Przyczyną tego jest stosowanie płynów do płukania typy Silan lub Lenor. Polecam używać te płyny poza pralką, np. w misce lub w wannie. Gdy z pralki zacznie się wydobywać zapach pleśni, to należy zrobić dwa prania czyszczące płynem Dr. Beckmann, bez proszku i bez bielizny na 90 stopni. Niestety na os. Bródno w Warszawie łazienki są pozbawione okien, a światło słoneczne niszczy pleśń. Tu można obejrzeć jak czyścić pralkę.

Niedoprane ubrania

Często Klienci w Warszawa Białołęka skarżą się, że pomimo posiadania dobrej pralki Siemens, ubrania są niedoprane. Przyczyną tego jest stosowanie proszków do kolorów z napisem Color. Polecam stosowanie proszku Persil (uniwersalnego).

Wirowanie

Nie należy też przesadzać z wirowaniem. Warszawa Targówek posiada sklepy z pralkami Gorenje, które osiągają prędkość wirowania 2000 obr./min. Jest to dobre do odwirowania ręczników, natomiast normalnie nie należy przekraczać 600 obr./min. Wolniejsze obroty wirowania oszczędzają łożyska, a ich wymiana jest bardzo droga, poza tym jest mniej do prasowania.

Czy stosować Calgon?

Wielu Klientów pyta, czy stosować Calgon. Oczywiście tak - ale przy praniu powyżej 50 stopni.

Filtry w pralkach

Współczesne pralki posiadają zupełnie inne filtry niż były stosowane w starych pralkach Polar, gdzie należało go czyścić co 3 miesiące. Obecnie filtr może być czysty nawet przez 6 lat, ale po tym czasie niełatwo go wyjąć i trzeba skorzystać z Naprawa pralek Warszwa. Jak poznać, że należy przeczyścić filtr? Nastawić pralkę bez bielizny na płukanie i zmierzyć czas spuszczenia wody. Gdy będzie dłuższy niż 1 minuta, to filtr należy oczyścić. Czasem w dzielnicy Warszawa Zacisze dojdzie do zamknięcia zimnej wody w bloku. W takiej sytuacji należy po wykonaniu jednego prania odkręcić wąż dopływowy pralki i oczyścić sitko w wężu i w pralce.

Naprawa pralek Targówek, Bródno, Białołęka?
Skontaktuj się!

Strona główna   |   Eksploatacja pralek   |   Partnerzy   |   Polityka cookies   |   Kontakt
© Wszelkie prawa zastrzeżone Naprawa Pralek Warszawa | realizacja 3W Studio